Sektörel Kurslar - (25)
Kurumsal Kurslar - (9)
Meslek Kursları - (35)
img

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Kursu Popüler Eğitim

Meb Onaylı Emlak Sertifikası Başvurusu

 • İndirimi Kaçırma
 • (5.0)
120 Saat 30 Kişilik Kont. Ödeme kolaylığı
01 Temmuz 2024***16 Temmuz 2024

Google Yorumları

Eğitim Kurumu
(4.9)
(1056)

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Kursu

MEB Onaylı Emlak Danışmanlığı Sertifikası

Emlak danışmanlığı kursu lise ve üzeri mezuniyete sahip sektörde çalışmak iseteyen bu nedenle de emlakçılık belgesi almak zorunda olan bireylere yönelik olarak hazırlanmış bir programdır. emlakçılık kursu türüdür,

Neden Emlak Danışmanlığı Kursuna Katılmalısın?

Emlak danışmanlığı kursu sonucu alınan 120 saatlik emlak danışmanlığı sertifikası, sektörde çalışabilmek ve ofis açmak için gerekli olan bir sertifikadır. Aksi taktirde ağır cezalara maruz kalınabilmektedir.

Bu kurs ile MEB onaylı emlak sertifikasına sahip olur ve sektörün dinamiklerini öğrenirsiniz. Alacağınız emlakçılık belgesi tüm Türkiye’de geçerlidir ve e-Devlete işlenmektedir.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Kazanımları

 • Emlak sektöründe yatırım ve pazarlama işlemleri ile ilgili teorik bilgi edinmeleri ve uygulama becerisi
 • Emlak ve inşaat sektörü ile para ve sermaye piyasaları arasındaki ilişkilerin algılanması ve bu sektörlerde yapılan temel işlemler hakkında bilgi edinme
 • Emlak pazarlama ve yatırım danışmanlığı tekniklerini öğrenme
 • Gayrimenkul ipoteğine dayalı finansman ve emlak pazarlaması ile ilgili uygulamaları öğrenmeleri

Meb Emlak Sertifikası Kurs Programının İçeriği

 • Emlak ile ilgili genel kavramlar
 • Hukuki ve ekonomik boyutta emlak danışmanlığı
 • Kadastro ile işlemler ve genel tanımlar
 • Tapu işlemleri ve genel tanımlar
 • Resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri
 • Tüzel kişilerin gayrimenkul tasarrufları
 • Şehir planlaması ile ilgili tanımlar
 • Harita ve imar uygulamaları
 • Kentleşme ve imar hukuku
 • Emlak alım-s atımı, kiralama, yatırım ve danışmanlık işlemleri
 • Halkla ilişkiler
 • Mesleki mevzuat ve uygulamaları

Emlak Danışmanlığı Kursunun Eğitim Süresi

Eğitim süresi 150 saat olarak planlanmıştır. Eğitimi herhangi bir nedenle tamamlayamayan kursiyer tamamladığı saatleri ve dersleri içeren katılım belgesi almaya hak kazanır.

Emlak Danışmanlığı Kursuna Katılma Koşulları

Kursiyerler en az ortaöğretim (lise) mezunu olmalıdırlar.

Emlak Danışmanlığı Kursu Sertifikası:

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır, ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Emlak sertifikasının kursiyere teslim tarihi 7 işgününü aşmamaktadır.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası Fiyatı

Emlakçılık sertifikası ücreti hakkında bilgi almak için whatsapp üzerinden hızlıca kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Yetkili danışmanlarımız size emlak sertifikası fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme yapacaklardır.

Emlak Danışmanlığı Sertifikasının Geçerliliği

Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine göre İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir.
Kanun’a göre istihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.
Ayrıca yurtdışında geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurtdışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile Apostil işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Emlakçılık Kursu Yasal Dayanağı

• Emlakçılık Meslek Kursları için Milli Eğitim Bakanlığı Kararı
Ülkemizdeki tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerinin denetim ve gözetiminden Bakanlığımızın yetkili ve yorumlu olduğu Anayasanın 42’inci maddesi ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunun 56’ıncı maddesinde açıkça belirtilmiştir. Bu hükümlere rağmen bazı illerimizdeki emlakçılık meslek odaları ve demekleri Genel Müdürlüğümüze bağlı halk eğitimi merkezleri ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumlan Kanunu kapsamında faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarının düzenlediği kurslarda verilen emlakçilik kursu belgelerini geçerli saymadıkları ve vatandaşa bu konuda güçlük çıkardıkları ulaşan bilgi ve belgelerden anlaşılmaktadır.

Ülkemizde yaşayan her kişi ve kuruluşun eğitim faaliyeti düzenleme hakkı bulunduğu bir gerçektir. Ancak uygulama aşamasında ya Bakanlığımızın ilgili birimlerinden izin alınması veya ilgili birimleri ile işbirliği yapılması zorunluluğu bulunduğu, Anayasa ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nda belirtilen hükümler doğrultusunda hareket etmeleri gerektiği ilgi (a) da kayıtlı Danıştay Karan ve ilgi (c) de kayıtlı Başbakanlık Genelgesinde açık olarak belirtilmektedir. Ayrıca, Danıştay’ın ilgi (b) de kayıtlı karart gereğince emlakçılık kurslarının Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları tarafından açılacağını hükme bağlamıştır. Aynı kararda Emlakçılar Odası, Emlak Meslek Dernekleri ile Sanayi ve Ticaret Odaları bünyesindeki emlakçilik birimlerine emlakçilik kursu açma yetkisi veren Sanayi ve Ticaret Bakanlığı TS-11816 “Emlak Komisyonculuğu Hizmetleri-Genel Kurullar” standardının 133 maddesinin yürürlüğünü de durdurmuştur.

• Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği Madde 246;
İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir.
Kanun’a göre istihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.

Gayrimenkul Danışmanlığı - Seviye 5 Belgesi - Taşınmaz Ticareti Belgesi

Kurumumuzdan ayrıca gayrimenkul danışmanlığı belgesi, taşınmaz ticareti yetki belgesi, emlak danışmanlığı seviye 5 belgesi ve emlak komisyonculuğu sertifikalarını da alabilirsiniz. 

Eğitimin Amacı

Eğitim faaliyetlerinin öngördüğü tüm işlemlerin usulüne uygun yapılabilmesi için gereken bilgi birikimine sahip olmaları,

Eğitim konusunda sektörün geçmişi, bugünü ve geleceğine ilişkin uygulamaları öğrenmeleri,

Eğitim hizmetlerinde halkla ilişkiler ve psikoloji kavramlarını her türlü iş ilişkilerinde kullanma yeteneğine haiz olmaları,

Eğitim hizmetlerinin her aşamasında karşılaşılabilecek kanun, kanun hükmünde kararname, tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğ gibi ilgili mevzuat hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları,

Mesleğin gerektirdiği ciddiyet çerçevesinde işin saygınlık ve sorumluluklarını kavramaları,

Sektördeki diğer kişi ve kurumlar ile işbirliği yapmaları,

Sektörün gerektirdiği iş etiğine sahip olmaları beklenmektedir.

img

Sertifikamı Nasıl Alırım ?

Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Emlak Danışmanlığı Kursu Sonrası İş Olanakları

Üniversite onaylı emlak danışmanlığı sertifikası alan bireyler, bir dizi farklı yerde iş bulabilirler. İşte emlak danışmanları için potansiyel iş yerleri:

 1. Emlak Şirketleri:

  • Yerel emlak şirketleri, emlak danışmanlarını işe alabilir ve gayrimenkul satışı, kiralama ve değerleme konularında görevlendirebilir.
 2. Gayrimenkul Geliştirme Şirketleri:

  • İnşaat projeleri üzerinde çalışan şirketler, emlak danışmanlarına ihtiyaç duyabilir. Bu şirketler genellikle konut, ticari ve endüstriyel projelerle ilgilenir. Ayrıca bu alanda gelişmek için gayrimenkul danışmanlığı sertifika programına da katılmanızı tavsiye ederiz.
 3. Gayrimenkul Yatırım Şirketleri:

  • Gayrimenkul yatırım şirketleri, emlak danışmanlarına kira getirisi yüksek veya değer kazanma potansiyeli olan mülkleri bulma ve yönetme konusunda görev verebilir.
 4. Bağımsız Emlak Danışmanlığı:

  • Emlak danışmanları, bağımsız olarak çalışabilirler. Kendi müşteri portföylerini oluşturarak ev sahipleri veya alıcılarla doğrudan çalışabilirler. Ayrıca emlak komisyonculuğu sertifikası alarak bu alanda elinizi güçlendirebilirsiniz.
 5. Emlak Danışmanlık Platformları:

  • İnternet üzerinde faaliyet gösteren emlak danışmanlık platformları, emlak danışmanlarına çeşitli projelerde yer alma ve müşteri portföylerini genişletme fırsatı sunabilir.
 6. Bankalar ve Finans Kuruluşları:

  • Emlak danışmanları, konut kredisi veya ticari gayrimenkul finansmanı konusunda uzmanlaşarak bankalarda veya finans kuruluşlarında çalışabilirler.

Emlak Danışmanlığı Ücreti

Emlakçılık belgesi fiyatı hakkında bilgi almak için whatsapp üzerinden hızlıca kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Yetkili danışmanlarımız size emlak sertifikası fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme yapacaklardır.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek